Olamed Defibrylatory sprzęt medyczny śląskie

Życie to dar, który możemy uratować

Pierwsza Pomoc w szkole

Zorganizowane przez nas szkolenie z Pierwszej Pomocy dla uczniów klas trzecich w Szkole Podstawowej znalazło pozytywny wydźwięk w lokalnej gazecie.

Opublikowany w Gazecie Myszkowskiej artykuł zatytułowany Teoria przydała się w praktyce spowodował wzrost zainteresowania szkoleniami z Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych oraz dla nauczycieli.

 

Proszę się odsunąć, zrobić przejście, szybko otworzyć okna – tak przebiegało szkolenie z Pierwszej Pomocy w „trójce”, tylko że komendy ratownika były wydawane całkiem serio.  Podczas szkolenia w Szkole Podstawowej Nr 3 zasłabł nagle jeden z uczestników.

Po tym, jak uczniowie klas trzecich poznali zasady reanimacji, obsługi defibrylatora AED, rozmowy z dyspozytorem pogotowia, musieli stawić czoła prawdziwemu zasłabnięciu. Jeden z chłopców zemdlał. Reakcja nauczycieli była natychmiastowa. Zrobili przestrzeń wokół chłopca, otworzyli okna. Uczestnicy mogli czuć się spokojni, ponieważ prowadzący szkolenie ratownik profesjonalnie zajął się małym pacjentem. Trzecioklasiści obserwowali akcję ratowniczą na żywo, a takie właśnie uczą najwięcej.

Czy to omdlenie było zaplanowane? – pytały po zajęciach nieco wystraszone dzieci.  W tym przypadku nie.  Jednak podobne sytuacje zdarzają się często, zwłaszcza w dużych skupiskach ludzi. Warto więc znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie w „trójce” okazało się sprawdzianem dla dzieci oraz nauczycieli.  Zarówno jedni,  jak i drudzy, zdali go wzorowo.

szkolenie-pierwsza-pomoc-w-myszkowie