Badaj serce – niewydolność serca

Badanie serca, profilaktyka układu sercowo-naczyniowego odgrywa coraz większe znacznie.Z roku na rok wzrasta liczba zachorowań na serce. Choroby sercowo-naczyniowe powodują około połowę zgonów w Polsce. Na nowotwory umiera połowę mniej osób. Według statystyk na niewydolność serca choruje około 700 tysięcy pacjentów, liczba ta stale rośnie.

Wciąż pacjenci zbyt mało wiedzą na temat chorób serca, ich objawach oraz metodach leczenia. Pojawiające się duszności i szybkie męczenie się powinny być sygnałem, że coś dzieje się z nami nie tak. Nie należy przypisywać tego typu objawów innym schorzeniom. Koniecznie trzeba zbadać pracę serca, aby nie dopuścić do pogłębienia się choroby. Niewydolność serca jest rozpoznawana zbyt późno.

Niewydolność serca jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji pacjentów po 60. roku życia*.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń diagnostycznych do użytku domowego, które pomagają monitorować pracę serca i wykryć nieprawidłowości. Bardzo popularne podręczne aparaty EKG, pozwalają monitorować pracę serca w każdym czasie i w każdym miejscu.

Monitor EKG rejestruje, analizuje i wyświetla przebieg krzywej EKG oraz tętno, wychwytując niewłaściwy przebieg EKG, który może skutkować zawałem serca. Po podłączeniu do komputera, użytkownik może wydrukować własny przebieg krzywej EKG i dostarczyć lekarzowi. Urządzenie może być wykorzystywane zarówno w szpitalu jak i w domu przez indywidualnych użytkowników.

W ofercie OLAMED dostępne są medyczne aparaty EKG dla indywidualnych użytkowników.

przenosny-monitor-ekg

Podręczny monitor EKG pozwala prowadzić badanie w czasie 10, 15 lub 30 sekundowym. Na podstawie specjalnego algorytmu, opracowanego przez inżynierów przy współudziale lekarzy, aparat EKG daje rzetelne diagnozy.

Więcej informacji o podręcznym aparacie EKG oraz możliwość zakupu znajduje się w poniższym linku:

Podręczny monitor EKG

 

 

*na podstawie Puls Medycyny Nr 11 (342) z dnia 28 czerwca 2017r.