Detektor tętna płodu – najlepszy prezent dla przyszłej mamy

DETEKTORY TĘTNA PŁODU Sklep

 

Detektor tętna płodu BABY SOUND

 

„CUD NARODZIN”

               Narodziny dziecka to jedno z  najpiękniejszych przeżyć jakich kiedykolwiek można doświadczyć. Od pierwszych dni życia dziecka rodzice chcą być jak najbliżej niego, starając się zmniejszyć dystans między sobą a płodem. Czy możliwe jest, aby w warunkach domowych słuchać dźwięku bicia serca , czy możemy doznawać tego niezwykłego uczucia tylko podczas wizyt w gabinecie lekarskim? Z pomocą przychodzi nauka, która umożliwiła stworzenie zaawansowanego urządzenia medycznego, przeznaczonego do użytku w domowych pieleszach przez kobiety ciężarne.

Kiedy można usłyszeć bicie serca dziecka?

               Naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie, pod przewodnictwem prof. Paula Riley’a, udowodnili, że serce płodu zaczyna bić w 16 dniu po zapłodnieniu, mimo, że dotąd uważano, że dzieje się w to w 21-22 dniu ciąży. Wyglądem przypomina ono mały, pulsujący półksiężyc, a całkowicie ukształtowane będzie dopiero pod koniec ciąży.

Dzięki postępowi współczesnej medycyny serce dziecka można usłyszeć na długo przed jego narodzinami, czyli już w 10-tym tygodniu ciąży. Aparat Dopplera, czyli detektor tętna płodu przetwarza ruch krwi na dźwięk, dzięki czemu można usłyszeć jak krew przepływa przez serce, czyli jego bicie.

Tętno płodu-normy

               Serce płodu bije szybciej niż u człowieka dorosłego. W przypadku zdrowego płodu prawidłowa liczba uderzeń na minutę wynosi 120-160, podczas gdy u osoby dorosłej norma ta to 60-90. 20-sto tygodniowe serce płodu uderza zazwyczaj 162 razy/minutę, w drugim trymestrze ciąży, czyli między 21-30 tygodniem ilość uderzeń zmniejsza się do 147, a w trzecim trymestrze, w 31-40 tygodniu zazwyczaj wynosi już ”tylko” około 139 uderzeń/minutę.

Detektor tętna płodu-najlepszy prezent dla przyszłej mamy OLAMED

Detektor tętna płodu to urządzenie medyczne, za pomocą którego możliwe jest słuchanie bicia serca wyczekiwanego dziecka. Umożliwia on monitorowanie ruchów płodu oraz pomiar częstotliwości uderzeń serca na minutę. Może pracować w trzech trybach: w trybie manualnym, tętno chwilowe, tętno uśrednione. Jednocześnie pozwala dokonywać pomiaru tętna dziecka, odsłuchiwać je za pomocą wbudowanego głośnika oraz nagrywać dźwięk na komputer i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest stała kontrola pracy serca płodu rozwijającego się w łonie ciężarnej.

DETEKTOR TĘTNA PŁODU Z WYŚWIETLACZEM, na którym pojawia się wartość tętna bijącego serca płodu, zapewnia nowy wymiar kontaktu z upragnionym dzieckiem, dając poczucie bezpieczeństwa i pozwalając kontrolować ciążę w jej wczesnym etapie, gdy ruchy są jeszcze niewyczuwalne. Niewątpliwie również pomaga na budowanie więzi i bliskości, pomiędzy przyszłymi rodzicami, ich rodzeństwem a płodem.

Jak działa detektor tętna płodu?

               Badanie tętna płodu działa w oparciu o efekt Dopplera, polega na tym, że każdy ruchomy obiekt na drodze fali ultradźwiękowej zmienia jej częstotliwość. Kiedy źródło dźwięku zmienia swe położenie, modyfikacji ulega wysokość dźwięku. Natężenie fal mieści się w granicach ustalonych przez Amerykański Instytut Ultradźwięków w Medycynie, w skrócie AIUM, co oznacza, że są całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe, zarówno  dla matki jak i rozwijającego się w jej łonie dziecka. Urządzenie to wykorzystuje sondę, zawierającą kryształy piezoelektryka, które pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego, ulegają mechanicznej deformacji. Przetwornik detektora, czyli sonda wysyła krótkie sygnały ultradźwiękowe w seriach, jednocześnie odbierając odbite fale dźwiękowe. Urządzenie potrafi określić położenie płodu, na które skierowane są fale, a także zamienić odbierany sygnał w dźwięk. Dzieje się tak dlatego, że głowica detektora wysyła fale o wysokiej częstotliwości, które napotykają po drodze na różne tkanki, niejako odbijając się od nich, wracają częściowo w kierunku sondy. Odbite fale przetwarzane są w sygnał elektryczny, a dzięki wzmocnieniu i filtracji na sygnał akustyczny. Właśnie w ten sposób z wielu tysięcy impulsów powstaje dźwięk, który dzięki wbudowanemu głośnikowi mogą usłyszeć przyszli rodzice.

Czy detektor tętna płodu jest bezpieczny?

               Fale ultradźwiękowe wykorzystywane są od lat 60 XX wieku przez lekarzy ginekologów i położników. Ich natężenie jest bezpieczne  dla mam oraz płodów. Najlepsze i najbezpieczniejsze detektory tętna płodu oznaczone są certyfikatem bezpieczeństwa CE zgodnie z dyrektywą 93/42/EEC, posiadają deklarację zgodności oraz są zgłoszone do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Instrukcja obsługi detektora tętna płodu. Krok po kroku.

               Jak posługiwać się detektorem tętna płodu? Dokładnie tak samo jak robi to lekarz podczas badania.

  1. Najpierw należy nałożyć żel na sondę.
  2. Następnie włączamy urządzenie i regulujemy głośność.
  3. Przykładamy sondę do brzucha i szukamy tętna płodu.
  4. Po użyciu dokładnie oczyść sondę detektora.
  5. Jeśli nie używasz detektora przez dłuższy czas, wyjmij z niego baterie.

Uwaga:wraz z rozwojem dziecka, jego tętno będzie wyczuwalne w różnych miejscach z uwagi na położenie płodu w macicy. Należy cierpliwie i spokojnie określić gdzie znajduje się serce. Tętno dziecka jest zmienne? To normalne, ponieważ zmienia się ono w zależności od tego co w danej chwili robi matka i jak bardzo jest aktywna.

Jak obsługiwać detektor tętna płodu OLAMED

Jak zlokalizować położenie dziecka?

Między 12 a 24 tygodniem ciąży bicie serca będzie najlepiej wyczuwalne w okolicy podbrzusza, mniej więcej na linii bielizny. W drugim trymestrze, czyli między 24-32 tygodniem tętno najszybciej odnajdziemy nieco wyżej, w okolicy pępka, po jego prawej lub lewej stronie. Natomiast odnalezienie akcji serca dziecka w 32-40tygodniu ciąży, uzależnione jest od jego położenia, które może być główkowe, poprzeczne lub podłużne.

Kiedy najlepiej przeprowadzić badanie?

               Przede wszystkim przyszła mama powinna być zrelaksowana i odprężona. Badanie można przeprowadzić w dowolnym momencie i miejscu, ponieważ niewielka i lekka konstrukcja pozwala na zabranie detektora wszędzie. Z łatwością zmieści się on również w damskiej torebce.

               Jednak najbardziej miarodajne są pomiary wykonane 30 minut po przebudzeniu, 60 minut po posiłku oraz 30 minut przed snem.

Czy możliwe jest nagrywanie bicie serca dziecka?

               Dźwięk bicia serca własnego dziecka to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających dźwięków jakie istnieją, zatem wielu przyszłych rodziców zadaje sobie pytanie czy możliwe jest wykonanie jego zapisu na urządzeniach mobilnych?

Oczywiście, że tak.

Poniżej przedstawiamy sposób w jaki można zarejestrować dźwięk, tym samym stając się właścicielem niezapomnianych wrażeń.

  1. Najpierw należy zlokalizować serce, za pomocą detektora tętna płodu.
  2. Następnie podpiąć kabel minijack (dołączony do zestawu) – DETEKTOR TĘTNA PŁODU MEGA ZESTAW
  3. W komputerze, na telefonie lub tablecie włączamy dowolny program rejestrujący dźwięk (np. rejestrator dźwięku Windows) i ustawić nagrywanie.

Cały urok trwania ciąży to oczekiwanie na wielki finał, przyjście na świat małego, wielkiego człowieka. Używanie detektora tętna płodu ma uzasadnione stosowanie w opiece prenatalnej. W okresie pomiędzy wizytami w gabinecie lekarskim, ciężarnym pozostaje wsłuchiwać się jedynie w sygnały płynące z ich ciała. Czasem jednak to za mało, a wzbierające emocje , niepotrzebnie wpływają niekorzystnie na towarzyszący ciąży stres o zdrowie płodu. Dlatego by wyciszyć niepokój, warto  zaopatrzyć się w detektor tętna płodu, ponieważ w tym przypadku wydaje się on być bardzo pomocny.

Tętno płodu jest istotnym wyznacznikiem stanu zdrowia, dlatego jego pomiary pozwalają stwierdzić czy z dzieckiem jest wszystko w porządku, ponieważ (szczególnie na początku ciąży) ruchy są ledwie wyczuwalne. Zatem detektor nie tylko pozwala na kontrolowanie tętna płodu, ale również pomaga usłyszeć piękną muzykę jaką jest dźwięk akcji serca wyczekiwanego dziecka, co nie tylko uspokaja, ale pomaga także stworzyć z nim jeszcze silniejszą więź emocjonalną.

Artykuł ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej . Redakcja dokłada wszelkich starań, by informacje w nim zawarte były wartościowe merytorycznie, jednakże decyzja o podjęciu leczenia podejmuje lekarz.

 

Źródło:

www.pap.pl

www.olamed.com.pl



To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą