Niewydolność serca to śmiertelna choroba

O problemach sercowych naszego społeczeństwa coraz częściej i więcej można usłyszeć i przeczytać. Problem jest o tyle niepokojący, że choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną śmiertelności Polaków. Niektórzy specjaliści używają już zwrotu epidemia w odniesieniu do schorzeń niewydolności serca.

Niewydolność serca jest wykrywalna, można ją leczyć. Konieczne jest skuteczne zapobieganie tej chorobie, co można osiągnąć poprzez edukowanie społeczeństwa, zwiększanie świadomości tej choroby.

Osoby trafiające do placówek medycznych z rozpoznaną niewydolnością serca, generują ogromne koszty jej leczenia. Zgodnie z hasłem lepiej zapobiegać niż leczyć, warto pochylić się nad przyczynami choroby. Niewydolność serca jest końcowym etapem wielu schorzeń.

220 tysięcy nowych przypadków niewydolności serca odnotowuje się każdego roku w Polsce.

Polska zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD, pod względem częstości hospitalizacji z powodu niewydolności sercowej*.

Konieczna jest regularna kontrola stanu układu sercowo- naczyniowego.

Można skorzystać z szeregu urządzeń diagnostycznych z naszego sklepu. Pulsoksymetry mierzą natlenienie krwi oraz puls, podręczne aparaty EKG wskazują stan serca. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu OLAMED.

Poniżej link do sklepu

SOS dla serca SKLEP

*Na podstawie „Puls Medycyny” Nr 13 (344), 20 września 2017. Epidemia niewydolności serca – czy jesteśmy skazani na porażkę. s. 18