Sprawdzone pulsoksymetry dla dzieci – dobra cena

 

PHU OLAMED Defibrylatory AED

PHU OLAMED Defibrylatory AED kontakt

 

 

Pulsoksymetr jest urządzeniem służącym do pomiaru parametrów życiowych takich jak saturacja (natlenienie, SPO2) oraz puls (tętno).

Pulsoksymetry są urządzeniami bezinwazyjnymi, wykorzystującymi techniki dostarczające informacji o pracy układu krążeniowego, bez bezpośredniego oddziaływania na organizm człowieka. Działanie pulsoksymetru polega na nałożeniu go na palec lub inną część ciała ( w zależności od rodzaju pulsoksymetru). Pomiar następuje w wyniku pochłaniania przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal: czerwonego i podczerwonego. Prawidłowy poziom natlenienia krwi wynosi od 95% do 99%, prawidłowy poziom pulsu znajduje się w granicach od 60 do 90 i jest uzależnione od wieku, płci oraz kondycji badanej osoby.

Pulsoksymetr składa się z jednostki głównej (centralnej) oraz czujnika. Są także pulsoksymetry zintegrowane, gdzie nie ma wyraźnego rozróżnienia pomiędzy jego składowymi.


W zależności od budowy oraz pełnionych funkcji wyróżniamy kilka rodzajów pulsoksymetrów:

  • pulsoksymetr napalcowy to najpopularniejszy rodzaj pulsoksymetru; ma jednostkę centralną zintegrowaną z czujnikiem, zakłada się go na palec ręki lub nogi. Urządzenia te najczęściej zasilane są za pomocą baterii, występują też modele pracujące na akumulatorkach. Pulsoksymetry napalcowe są tanie, lekkie i wygodne w przenoszeniu, łatwo mieszczą się w torebce czy kieszeni. Mogą posiadać wykresy słupka PLETH oraz wbudowane alarmy. Często wykorzystywane w szpitalach, przez lekarzy oraz przez użytkowników indywidualnych.

 

  • pulsoksymetr nadgarstkowy, pulsoksymetr naręczny pozwala na szybki pomiar saturacji i pulsu, wystarczy założyć go na rękę. Ze względu na wygodę użycia używany jest w medycynie sportowej, w transporcie oraz przez indywidualnych użytkowników cierpiących na obturacyjny bezdech senny oraz dla dzieci zagrożonych zespołem śmierci łóżeczkowej.

 

  • pulsoksymetr transportowy, pulsoksymetr przenośny posiada wyraźne rozróżnienie pomiędzy jednostką centralną a czujnikiem; jednostka główna wskazuje wyniki saturacji, pulsu, często posiada wbudowaną pamięć oraz możliwość zasilania akumulatorowego i sieciowego. Do jednostki centralnej podłącza się czujnik (neonatalny, pediatryczny, dla dorosłych), który zakłada się na palec, płatek ucha lub nóżkę czy nadgarstek w przypadku noworodka.  Tego typu pulsoksymetrów używa się w szpitalach, gdzie wymagany jest bardzo dokładny odczyt mierzonych parametrów oraz w karetkach pogotowia czy przychodniach zdrowia; zaletą pulsoksymetru transportowego jest dokładność pomiarów oraz możliwość przenoszenia.

 

  • pulsoksymetr stacjonarny pozwala na ciągłe monitorowanie funkcji życiowych, posiada zasilanie akumulatorowe i sieciowe, solidną podstawę. Model ten wykorzystywany jest głównie w szpitalach i klinikach, gdzie wymagany jest stały nadzór nad zdrowiem pacjenta. Pulsoksymetr stacjonarny może monitorować parametry życiowe dorosłych i dzieci wykorzystując odpowiednie czujniki.

 


W zależności od użytkowników wyróżniamy:

  • pulsoksymetry dla noworodków posiadają czujnik lub opaskę neonatalną, którą zakłada się niemowlęciu na nadgarstek, stopę, palec. Są również specjalne modele pulsoksymetrów napalcowych dla niemowląt, które zakłada się na palec bez żadnego czujnika. W przypadku niemowląt i dzieci wyniki pomiarów uwarunkowane są ruchliwością małego użytkownika oraz wielkością palca. Jeśli jest problem z prawidłowym zmierzeniem saturacji, warto spróbować pomiarów podczas snu dziecka.

 

  • pulsoksymetry dla dzieci występują zarówno w postaci napalcowej oraz transportowej z czujnikami. Dla starszych dzieci, powyżej 4 roku życia można używać już niektórych modeli pulsoksymetrów dla dorosłych.

 

  • pulsoksymetry dla dorosłych przeznaczone są dla osób dorosłych, najpopularniejsze w tej grupie użytkowników są pulsoksymetry napalcowe.

 

Pulsoksymetr jest jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń medycznych w szpitalach, klinikach, pogotowiach ratunkowych, ośrodkach zdrowia, w gabinetach lekarskich. Coraz częściej w pulsoksymetr zaopatrują się indywidualni użytkownicy: chorzy opuszczający szpitale, osoby z problemami zdrowotnymi chcące monitorować stan swojego zdrowia a także sportowcy.


Pulsoksymetry dla dzieci powinny cechować się dużą dokładnością, czytelnymi wynikami oraz przyjaznym wyglądem dla użytkowników.  Pulsoksymetry dziecięce powinny dobrze trzymać się palca, nie zsuwać, wskazywać wyniki pomiarów po kilku sekundach. Warto także zaopatrzyć się w pulsoksymetr posiadający wbudowane alarmy przekroczonych parametrów oraz słabej baterii.

Wszystkie powyższe cechy ułatwią użytkowanie i dostarczą wiarygodnych wyników. Warto zwrócić uwagę na sposób ładowania pulsoksymetru. Pulsoksymetry zasilane bateriami wymagają wymiany baterii, posiadając takie urządzenie warto mieć zapasowe baterie. W razie wyczerpania starych, szybka wymiana baterii umożliwi monitorowanie parametrów życiowych bez dłuższej przerwy. Pulsoksymetry z bateriami ładowlanymi wymagają jedynie naładowania akumulatorków w sytuacji ich niskiego poziomu.

To od użytkownika zależy jaki rodzaj pulsoksymetru wybierze dla dziecka. Najważniejsze są: dokładność pomiarów oraz czas zużycia baterii.


W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo następujące pulsoksymetry dla dzieci

1) Pulsoksymetr CMS50QB jest przeznaczony dla dzieci. Posiada baterię, którą można ładować za pomocą dołączonej ładowarki, dzięki czemu nie trzeba wymieniać baterii.  Pulsoksymetr ten charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, niską wagą oraz niskim zużyciem baterii. CMS50QB został zaprojektowany, aby w prosty i wygodny sposób mogły korzystać z niego dzieci.  Oryginalny wygląd urządzenia sprawia, że mali użytkownicy z przyjemnością zakładają go na palec, a wbudowane alarmy natychmiast informują opiekuna o przekroczeniu mierzonych parametrów.

Pulsoksymetr dla dzieci od 1,5 roku życia

Pulsoksymetr dla dzieci od 1,5 roku życia

Cechy:

  • Przeznaczony dla dzieci (już od 1,5 roku życia)
  • Ławy w obsłudze
  • Duża dokładność pomiarów
  • Oryginalny wygląd
  • Niewielkie wymiary, niska waga, wygodny w przenoszeniu
  • Niskie zużycie baterii
  • Sygnał dźwiękowy pulsu
  • Certyfikat CE, deklaracja zgodności

Pulsoksymetr dla dzieci CMS50QB – KUP tutaj

 

2)Pulsoksymetr napalcowy CMS50D służy do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi (nasycenia krwi tlenem) oraz do pomiaru tętna. Prawidłowe natlenienie krwi mieści się w granicach 95%-99%, prawidłowy puls 60-90/min. Pulsoksymetr zakłada się na palec u ręki, jest urządzeniem wielokrotnego użytku. Pulsoksymetr CMS50D dedykowany jest  pacjentom w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich, jak również indywidualnym użytkownikom. Produkt odpowiedni dla dorosłych oraz dzieci powyżej 4. roku życia. Automatycznie wyłącza się po 5 sekundach po zakończeniu badania.

Pulsoksymetr napalcowy CMS50D (dla dzieci od 4. roku życia)

Pulsoksymetr napalcowy CMS50D (dla dzieci od 4. roku życia)

  • Przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 4. roku życia ( waga ciała większa od 15kg)
  • Niewielkie rozmiary, lekki i wygodny w użytkowaniu
  • Zintegrowany z czujnikiem SpO2
  • Działanie pulsoksymetru jest intuicyjne
  • Charakteryzuje się niskim zużyciem baterii
  • Wyposażony we wskaźnik impulsu
  • Automatycznie wyłącza się po 5 sekundach od wyjęcia palca

Pulsoksymetr dla dzieci CMS50D – KUP tutaj



To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą