DEFIBRYLATOR AED BEZ TAJEMNIC, CZYLI ROZMOWA Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM CZ.2

Zapraszamy Państwa na drugą część wywiadu z ratownikiem medycznym, Pawłem Oleksiakiem. W tej części wywiadu rozmawiamy na temat zasadności szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz szkoleń z obsługi defibrylatora AED (kursy BLS-AED).

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z użyciem AED (kurs BLS-AED)

 

Czy konieczne jest szkolenie z zakresu pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED?

Tak, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy przyda nam się wiedza zdobyta na kursie. Teraz, kiedy coraz więcej urządzeń typu AED jest dostępnych publicznie (lotniska, dworce, hipermarkety, kina itp.), konieczność ich użycia przez laików staje się wyższa.

 

Jak często powinno odbywać się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z użyciem AED?

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy powinny odbywać się przynajmniej raz w roku, najlepiej gdyby miały miejsce co pół roku (oczywiście mówimy o szkoleniach uwzględniających obsługę defibrylatora AED). Dlaczego? Ponieważ zapominamy, ale nie tylko to. Im częściej coś robimy, tym mniej się tego boimy. A problemy z użyciem AED, w sensie strach przed użyciem AED, towarzyszy większości z nas.

 

Jak oswoić więc strach przed AED?

Tylko i wyłącznie odbywając regularne szkolenia z użycia AED, najlepiej jeśli możemy osobiście obsługiwać urządzenie.

 

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejną część wywiadu, w której ratownik przybliży nam działanie Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych (AED).

ZAPRASZAMY!



To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą